Klaveriansamblite festival

Laupäeval (06.04.2024), peeti Valga Muusikakoolis juba 20ndat korda rahvusvahelist klaveriansamblite festivali.
Festival püüab hoida populaarsena neljal, kuuel või ka kaheksal käel mängimist. Samas, muusikakoolid nii Eestis kui ka Lätis pakuvad lastele ansamblitunde üha vähem. Et kahe noore pianisti mäng kaunilt kokku kõlaks, tuleb teha päris palju eeltööd – kõigepealt õpilaste seast sobivad mängijad leida ja siis harjutada.

Valka kogunes üle 20 klaveriansambli nii Eestist kui ka Lätist. Ja kuigi duosid hindas žürii, polnud eesmärk mitte võitjat selgitada, vaid noori mängijaid innustada. Žürii poolt esiletoodud ansamblid said võimaluse esineda lõppkontserdil.

Valga Muusikakooli esindasid 3 ansamblit, kes kõik mängisid ka lõppkontserdil:
Enola-Victoria Sepp / Johanna Bundsen, õp. Helin Karja
Tõru Teder / Lisette Volmer, õp. Merike Pauskar
Ester Võlegžanina / Julia Sobol, õp. Lenel Rand

Zürii koosseisus Natalia Sakkos, Toivo Peäske, Ebe Müntel, Jorma Toots mängisid festivali lõpus neljal ja kaheksal käel.
"Sellest Valga klaveriduode festivalist sai idee festivali algataja Aime Lõhmuse õpilane Maie Koldits ja nemad lõid oma klaveriansamblite seltsi Allegro," selgitas Natalia Sakkos. Muusikud leiavad, et huvi ansamblimängu vastu pole kadunud ja põnevat repertuaari, mille seast valida, on palju.

📷vasakult - Jorma Toots, Ebe Müntel, Toivo Peäske, Natalia Sakkos

***********************************************************************************************