Kiri ja noodid endiselt õpilaselt.

 

Valga Muusikakooli jõudis 30. oktoobril 2024 allolev kiri (tekst muutmata):

 

VALGA MUUSIKAKOOLI DIREKTORILE

Tere, austatud direktor!

 

Mina, Aime Vader (sündinud Rong), olin Valga Laste Muusikakooli õpilane aastatel 1963-1969.

Minu klaveriõpetajaks oli Valentina Grenztein.

Kuna suundusin peale Valga I 8-klassilise kooli lõpetamist Nõo keskkooli, siis lõpetasin Laste Muusikakooli Tartus.

Oma sünnilinna muusikakoolist sain väga, väga hea muusikahariduse. See aitas hiljem elus väga palju!

Loodan, et minu kunagised noodid kuluvad meie kooli praegustele õpilastele marjaks ära!

Soovin kogu kooliperele tervist, õnnestumisi koolitöös ja kontsertidel. Edu kõigis ettevõtmistes!

Austusega

Aime Vader (Rong)

 

***

Kirjaga koos anti üle valik noote, milledest mitmel on sees pühendus Aimele tema klaveriõpetajalt, Valga Muusikakooli legendaarselt pedagoogilt Valentina Grencsteinilt.

Saadetise andis Aime Vaderi esimesel surmaastapäeval üle temaga koos kasvanud täditütar Anneli Talvik, kelle lapselaps õpib meie koolis praegu.

 

*************************

 

Valga Muusikakooli 95. sünnipäeva puhul andsid intervjuu meie kaks vilistlast:

Gunnar Piho lõpetanud Valga Muusikakooli 1972 a., viiuli erialal; Tallinna Tehnikaülikooli infosüsteemide dotsent, äriinfotehnoloogia õppekavade juht

1. Mis meenub seoses Valga Muusikakooliga?
Meenub ainult head ja ilusat. Eelkõige toredad, elurõõmsad, nooruslikud ja teotahtelised õpetajad. Sama kehtib ka muusikakooli õpilaste kohta. Ausalt öeldes ootan alati muusikakooli sünnipäeva, et kokku saada nii õpetajate kui ka koolikaaslastega. Loomulikult oli meie lend see kõige parem ja kõige toredam :).
Meenub ka vabariikliku noorte viiuldajate ansambli tegevus ja eelkõige Moskva reis ning kontsert Ametühingute Maja Sammassaalis Moskvas. Olime siis parajad väänikud ja suutsime Valga poistega välismaalasi mängides saada looži kohad väljamüüdud tsirkuseetendusele ning saime tagaukse kaudu sisse ka Philadelphia poistekoori kontserdile. Meid lasti isegi poistekoori liikmetega kohtuma.
No ja siis meenub ka elu esimene suudlus muusikakooli garderoobis.

2. Kas ja kuidas on muusikakooliõpingud mõjutanud elu(käiku)?
No ilmselt on ja vist ikka päris palju.
Kõigepealt on Klassikaraadio on minu lemmikraadio. Ma ei tüdine sellest ära. Kuulan seda autoga sõites pidevalt.
Ülikooliajal Tallinnas olin pidev külaline nii ooperiteatris kui ka filharmoonia kontserdisaalis. Ilmselt üheks põhjuseks ka koolivend Peeter Liljee, kelle külalislahkust ja abi ma päris palju kasutasin. Ülemisele rõdule sain ma priipääsme alati kui seda soovisin. Ka üritan konverentsidel käies külastada kas siis sümfoonia kontserte või ooperietendusi. Kaheksa aastat Leedsi Ülikoolis (UK) tegi minust kohaliku ooperiteatri neljanda rõdu (kõige odavam pilet) püsikliendi.
No ja lõpuks on minu lapsed pidanud õppima muusikakoolis klaverit. Nemad käisid muusikakoolis rõõmuga ja viitsisid erinevalt minust ka õppida.

3. Mida soovid Valga Muusikakoolile?
Valga muusikakoolil on ilus ja märkimisväärne ajalugu ning traditsioonid. Ei ole paremat ja arendavamat tegevust noore inimese arendamisel, kui seda on pillimängu õppimine. Korraga on koordineeritud tegevuses aju, silmad, kõrvad ja mõlemad käed ... . See kõik arendab noort inimest. Lisaks veel muusikast saadavad emotsioonid ja isetegemisest tulevad rõõmud.
Soovin muusikakoolile väga pikka ja teguderohket iga. Soovin huvitavat ja ajalukku minevat tulevikku. Soovin tarmukaid õpilasi ja teotahtelisi
õpetajaid. Soovin lahkeid ja arukaid sponsoreid.
 

***   ***   ***    ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***

Margus Põldsepp - lõpetanud Valga Muusikakooli 1985 a., Karksi-Nuia Muusikakooli direktor ja ansambli "Untsakad" kunstiline juht

https://drive.google.com/file/d/0B8C4OZmKMkNMeTlTaXJQU2pMYkk/view?usp=drivesdk