Noorte Pärimusbändide konkursil tunnistati parimaks Valga muusikakooli ansambel Kirekind

Valga ansambel, kuhu kuuluvad väikekandle mängijad Marleen Vodi, Gerda Ly Käis ja Emma Hansson, viiuldaja Liina-Mai Põldsepp, kitarrimängija Karl Peegel ja lõõtsamees Tormi Rattasepp, saab koju viia 300-eurose preemia ning esinemisvõimaluse järgmise Viljandi pärimusmuusika festivali rohelisel laval. Ansamblit juhendavad Koidu Ahk ja Meelika Hainsoo.

Noorema vanuseklassi võidu tõi Kirekindile ühtne ansamblikooslus. „Silma jäi Valga bänd just kvaliteedi, mitmekesisuse, kõlavärvi ja rütmide poolest. Neid oli mõnus ja kerge kuulata,” rääkis žürii liige Cätlin Mägi.

refereeritud Eesti Pärimusmuusika Keskuse kodulehelt

Kirekind ansamblisse kuuluvad Liina-Mai Põldsepp (eest vasakult), Emma Hansson, Marleen Vodi, Gerda Ly Käis, Karl Peegel ja Tormi Rattasepp (taga lõõtspilliga).

FOTO: Koidu Ahk/Valga Muusikakool