Sisseastumine

Tere tulemast Valga Muusikakooli!

Ootame õppima nii lapsi, noori kui ka  täiskasvanuid. Õppida on võimalik eel-, põhi- või vabaõppes.
Sobiva õppimisvõimaluse valimisel arvestame sisseastujate vanust, lapse ja lapsevanema soove, musikaalsuskatsete tulemusi ning kooli võimalusi.
Avaldusi võtame vastu ainult elektroonselt. Eelõppe ja põhiõppe avaldusi saab esitada kuni 1. juunini 2024.
Vabaõppesse, vabaõppe stuudiosse või täiskasvanuõppesse võtame avaldusi vastu alates 17. juuni 2024.
Avalduse esitamiseks tuleb sisse logida ARNO-süsteemi https://piksel.ee/arno/valga ja avanenud vaates "minu lapsed" alt esitada avaldus/taotlus. Avalduse/taotluse esitamisel tuleb KINDLASTI kõigepealt valida "õppeaasta 2024/2025"
Küsimuste korral palume helistada 767 9615
**************************************************************

EELÕPE
  • Ootame õppima 6-7 aastaseid muusikahuvilisi lapsi; õppeaeg 1-2 aastat;
  • Nädala tunnikoormus: üks rühmatund (35 min) või üks rühmatund (35 min) ja üks pillitund (35 min) - sõltuvalt õpilase vanusest ja kooli võimalustest;
  • Õppetasu: rühmatund 15 € kuus, pillitund + rühmatund 20 € kuus.

Pärimuspillid: väikekannel, karmoška
Klahvpillid: klaver, akordion
Puhkpillid: flööt, klarnet, plokkflööt, trompet

Eelõppesse võetakse õppima ilma katseteta.
Eelõppes õppimine ei tähenda automaatset õpingute jätkamist 1. klassis - põhiõppesse astumisel tuleb sooritada vastuvõtukatsed.

PÕHIÕPE
Kolmapäeval, 5. juuni kell 18 toimub musikaalsuskatsete tutvustamine tulevastele õpilastele ja samaaegselt infotund lapsevanematele.
  • Ootame õppima muusikahuvilisi kooliealisi lapsi alates 7. eluaastast;
  • Nominaalne õppeaeg 7 aastat;
  • Nädala tunnikoormus I klassis: kaks pillitundi (a' 35 min) ja kaks solfedžotundi (a' 45min),              järgnevatel õppeaastatel tunnikoormus suureneb;
  • Õppetasu 25 € kuus.

Pärimuspillid: kandled, lõõtspill, karmoška
Klahvpillid: klaver, akordion
Puhkpillid: eufoonium, flööt, klarnet, metsasarv, plokkflööt, saksofon, tromboon, trompet, tuuba

Põhiõppesse vastuvõtu aluseks on vastuvõtukatsed, mis koosnevad musikaalsuskatsest ning vestlusest lapse ja lapsevanemaga.

Musikaalsuskatsel tuleb:
        Musikaalsuskatsete lõpetamine  https://youtu.be/3w3iKJLSXV8

Sisseastumikatsed toimuvad :  neljapäeval, 13. juunil kell 15.00-19.00

reedel, 14. juunil kell 11.00-16.00

VABAÕPE, VABAÕPPE STUUDIO JA TÄISKASVANUÕPE
  • Ootame õppima muusikahuvilisi noori ja täiskasvanuid;
  • Nädala tunnikoormus: üks individuaaltund või/ja rühmatund;
  • Õppima võetakse vabade kohtade olemasolul;
  • Õppetasu individuaaltunni puhul 25 € kuus, rühmatunni puhul (stuudio) 10 €
  • Täiskasvanutel 45 € kuus

Keelpillid: viiul, tšello, klassikaline kitarr
Pärimuspillid: viiul, hiiu kannel, väikekannel, rahvakannel, ukulele, eesti lõõts, mandoliin, karmoška, torupill
Klahvpillid: klaver, akordion, orel
Rütmimuusika: basskitarr, laul, löökpillid
Muusikatehnoloogia
Dirigeerimine

Õppima võetakse vabade kohtade olemasolul, katseteta, eelneva koostöö korral selle tulemuslikkust arvestades.
**************************************************************

Avaldusi vabaõppesse, vabaõppe stuudiosse või täiskasvanuõppesse võtame vastu alates 17. juuni 2024.
Küsimuste korral palume helistada 767 9615