Külalised Poola saatkonnast

Eile, 27. septembril tähistati Poola kuninga ja Leedu suurvürst Stefan Batory 490. sünniaastapäeva!

Seoses tähistamisega külastas Poola Vabariigi Suursaatkonna esindaja Marcin Ājaochows Valga Muusikakooli ja andis koolile pidulikult üle poola heliloojate klaverimuusika noote.
Saatkonna esindaja soov oli, et need noodid leiaksid meie koolis aktiivset kasutust ja et edaspidi kõlaks muusikakooli seinte vahel rohkem poola muusikat. Kingitud noodid sisaldavad Frederic Chopini loomingu kõrval ka Lutoslawski, Garścia ja Bacewicz jt. loomingut. Kingitus sisaldas ka väga kauni kujundusega komplekti kogu Chopini loomingu kollektsioonina.
Saatkonna esindajad tegid ringkäigu majas, tutvudes nii saali kui ka mõnede klassiruumidega.

Muusikakool tänab üllatuskingituste eest!